Towarzystwo Osób Niesłyszących "TON"







  • g    
     p   
    /

Pogoda

Msza św. dla niesłyszących
              w Polsce

Lp.

Miasto..........

Adres

 

Kiedy ?

1.

Białystok

Kościół Farny
ul. Sienkiewicza

 

w I i III niedzielę miesiąca o godzinie 9:30

2.

Bielsko-Biała

Kaplica Parafii Opatrzności Bożej
pl. Opatrzności Bożej 19

 

w każdą niedzielę miesiąca o godzinie 10:00

3.

Biłgoraj

Parafia Wniebowzięcia Maryii Panny
ul. Zamojska

 

w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godzinie 13:30

4.

Bochnia

Kościół Szkolny
ul. Bernardyńska

 

w I niedzielę miesiąca o godz. 12:00

5.

Brwinów

Parafia Świętego Floriana
ul. Biskupicka 2

 

w III niedzielę miesiąca o godz. 15:00

6.

Brzesko

Kościół pw. Ducha Świętego
ul. Kościuszki

 

w I niedzielę miesiąca o godz. 12:00

7.

Busko Zdrój

Kościół pw. św. Anny
w parku zdrojowym

 

w II niedzielę miesiąca o godzinie 12:00

8.

Bydgoszcz

Kaplica przy kościele św. Trójcy
ul. św. Trójcy

 

w każdą niedzielę miesiąca o godzinie 11:00

9.

Bydgoszcz

Parafia p.w. Matki Boskiej Królowej Męczenników
ul. Gen. Mikołaja Bołtucia 5

 

w każdą niedzielę o godz. 13:00
przed Msza św. o godz. 12:30 mozliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania w języku migowym

10.

Bytom

Kaplica sióstr Boromeuszek
ul. Krakowska 30

 

w II i IV niedzielę miesiąca o godzinie 15:00

11.

Chełm

Bazylika pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny
Ul. Lubelska

 

w I niedzielę miesiąca o godzinie 10:00

12.

Chojnice Kościół Gimnazjalny   w sobotę  I miesiąca o godzinie 10.00

13.

Chorzów

Kaplica Sióstr Miłosierdzia Bożego
ul. Powstańców 45 - obok kościoła św. Jadwigi

 

w I niedzielę miesiąca o godzinie 10:00

14.

Częstochowa

Dom Sióstr Zmartwychwstanek
ul. Al. NMP 58/60

 

w trzy pierwsze niedziele miesiąca o godzinie 10:30

15.

Dąbrowa Górnicza

Kościół św. Rafała Kalinowskiego
ul. Kosmonautów 9

 

w ostatnią niedzielę miesiąca o godzinie 11:00

16.

Dębica

Kościół klasztorny Matki Bożej Anielskiej
ul. Chopina 2

 

w II i IV niedzielę miesiąca o godz. 10:30

 

17.

 

Elbląg

 

Katedra pw. św. Mikołaja
ul. Mostowa 18

   

w każdą I-szą - godz. 14:00 i III-cią - godz. 15:00 niedzielę miesiąca

 

18.

 

Ełk

 

Katedra św. Wojciecha
ul. Kościuszki 16

   

w III niedzielę miesiąca o godz. 14:00

 

19.

 

Gdańsk

 

Katedra Oliwska, kaplica przy katedrze
ul. Cystersów 10

   

w II niedzielę miesiąca o godzinie 11:00

 

20.

 

Gdynia

 

Parafia rzymskokatolicka św. Antoniego
ul. Ujejskiego 40, dzielnica Gdynia Wzgórze św. Maksymiliana

   

w III niedzielę miesiąca o godzinie 11:00

21.

Gliwice

Centrum Jana Pawła II, przy Katedrze

 

w II i ostatnią niedzielę miesiąca o godzinie 15:00

  Głogów      

22.

Gniezno

Kościół św. Jerzego (obok Katedry Gnieźnieńskiej)
ul. Kolęgiaty

 

msza święta odbędzie się w 13 grudnia 2009r, 11 kwietnie, 13 czerwca, 12 września, 10 października, 12 grudnia - 2010.

23.

Gostyń Wlkp

Parafia św. Małgorzaty

 

okazja do spowiedzi oraz spotkanie duszpasterskie w adwencie i Wielkim Poście. Spotkania odbywają się po wcześniejszym ogłoszeniu, w soboty. - ks. Krzysztof Młynarczyk

24.

Gorlice

Fara
Pl. Kościelny 1
 

w II niedzielę miesiąca o godzinie 14:00 w kaplicy Domu Katechetycznego.

25.

Gorzów Wlkp

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
ul. Żeromskiego 22

 

w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. ?

26.

Grodzisk Mazowiecki

Kaplica w Domu Parafialnym
- brak -

 

w I niedzielę miesiąca o godz. 15:00

27.

Grodzisk Wlkp

Kościół św. Jadwigi
ul. Kościelna 1

 

okazja do spowiedzi oraz spotkanie duszpasterskie raz w miesiącu, wg wcześniejszego ogłoszenia. - ks. Jacek Leśniewski

28.

Grudziądz

Kościół rektoralny pw. św. Franciszka Ksawerego
ul. Kościelna 10

 

Msze święte dla niesłyszących odbywają się w niedzielę po ogłoszeniu.
Po Mszy Świętej w świetlicy koła PZG są spotkania niesłyszących.

29.

Jarocin

Kościół św. Marcina
Rynek

  w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 14:00 z przerwą wakacyjną
- ks. Grzegorz Mączka

30.

Jarosław

Kościół Miłosierdzia Bożego
ul.Grottgera 1

 

w I niedzielę miesiąca o godzinie 14:00

31.

Jasło

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP, Fara
ul. Cmentarna 2

 

w I niedzielę miesiąca o godzinie 14:00

32.

Jastrzębie Zdrój

Kaplica Sióstr Boromeuszek
ul. 1-go Maja 34a

 

w II niedzielę miesiąca o godzinie 9:30

33.

Jaworzno Parafia Matki Boskiej Nieustającej Pomocy
ul.Katowicka 6
  w niedzielę ???

34.

Jelcz-Laskowice

Kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego
ul. Oławska 44

 

w I niedzielę miesiąca o godzinie 16:00 z przerwą wakacyjną w lipcu i sierpniu

35.

Jelenia Góra

Kościół św. Anny
Centrum miasta przy Bramie Wojanowskiej

 

w II i IV niedzielę miesiąca o godz. 14:00

36.

Kalisz

Kościół Opatrzności Bożej (Księża Orioniści)
ul. Polna 8

 

w każdą niedzielę o godzinie 12:30 z przerwą wakacyjną w lipcu i sierpniu
- ks. orionista Józef Pilich

37.

Katowice-Centrum Kaplica Sióstr Elżbietanek
ul. Warszawska 52/54 (przy szpitalu SS.Elżbietanek)
 

w IV niedzielę miesiąca o godzinie 15:00

38.

Katowice-Szopienice Dolny kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy
ul. Siewna 25
 

w I niedzielę miesiąca o godz. 15:00

39.

Kartuzy

Kaplica Domu Sióstr Miłosierdzia
ul.Gdańska 12

 

co 2 tygodnie o godz. 15:00, najbliższe 11.12.05, 8.01.06

40.

Kędzierzyn-Koźle

Dom Opieki u Sióstr Elżbietanek
ul. Łukasiewicza 9

 

w III niedziele miesiąca godz. 14:00

41.

Kielce

Kościół kościół Miłosierdza Bożego
ul. Mieszka I 48

 

w każdą niedzielę o godzinie 15:00

42.

Kluczbork

Dom Katechetyczny
ul. Katowicka

 

w I i III niedzielę miesiąca o godzinie 15:00
Od godziny 14:30 spowiedź.

Także 25 grudnia 2009r. i 1 stycznia 2010 roku w kościele, o godzinie 10:00

43.

Kłodzko

Kościół Matki Bożej Różańcowej
Plac Franciszkański

 

w IV niedzielę miesiąca o godz. 14:00. Przerwa wakacyjna w lipcu i sierpniu. Najbliższe Msze św. w 2009 roku: 20 września, 25 października, 22 listopada, 20 grudnia.

44.

Konin  Parafia Rzymskokatolicka Najświetszej Maryi Panny Królowej Polski. ul. Przemysłowa 8   w IV niedzielę miesiąca o godzinie 15.00  

45.

Kołobrzeg

Kościół parafialny
ul.Kadetralna 35

  w ll każdą niedzielę o godzinie 16.00

46.

Koszalin małej kościół obok katedry
ul. Bolesława Chrobrego 7
  w każdą niedzielę o godzinie 15.00

47.

Kraków

Sanktuarium Matki Bożej Wolności
ul. św. Jana 7

 

w każdą niedzielę o godzinie 10:00

48.

Krosno

Kościół Trójcy Przenajświętszej
ul. Piłsudskiego 5

 

w III niedzielę miesiąca o godz. 14:00

49.

Krotoszyn

Kościół parafialny pw. św. Andrzeja Boboli
ul. Lipowa 3

 

w III niedzielę miesiąca o godz. 15:00
- ks. Andrzej Wójciak

50.

Legnica

Kościół św. Jacka
ul. Nadbrzeżna

 

w III niedzielę miesiąca o godz. 16:00

51.

Leszno

Dom Sióstr Elżbietanek
ul. Paderewskiego 8

 

w II niedzielę miesiąca o godz. 14:00
Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.
Po Mszy św. odbywają się spotkania duszpasterskie. - ks. prałat Jan Majchrzak

52.

Lublin

Kościół pw. św. Jozafata Błogosławionego Męczennika
ul. Zielona 3

 

w każdą niedzielę o godzinie 15:00

  Lubartów      

53.

Lubliniec

Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Głuchych

 

w każdą niedzielę miesiąca o godzinie 10:00

54.

Łańcut

Kościół św. Stanisława Bpa
ul. Farna

 

w II i IV niedzielę miesiąca o godzinie 15:30

55.

Łuków

Dom Sióstr Nazaretanek
ul. 11 Listopada 5

 

w IV niedzielę miesiąca

56.

Łódź

Kościół św. Aposototów Piotra i Pawła
ul. Nawrot 104

 

w każdą niedzielę o godzinie 9:30

II i IV wtorek miesiąca godz. 17:00 (siedziba Polskiego Związku Głuchych, ul. Nawrot 94/96) - stałe spotkania duszpasterskie

57.

Malbork

Parafia św. Jana Chrzciciela
Stare Miasto 22

 

2x w miesiącu, w salce na plebani o godzinie 16:00
Informacje o terminach znajdują się pod adresem http://www.jan.rel.pl

58.

Mielec

Kościół św. Marka nad Wisłoką
ul. Rzochowska

 

w I i III niedzielę miesiąca o godz. 11:00

59.

Mikołów

Kaplica Domu Sióstr Boromeuszek
Ul. Żwirki i Wigury 26

 

w II niedzielę miesiąca o godz. 11:00

60. Mszczonów      

61.

Myszków

Parafia św. Stanisława BM
ul. Prymasa Wyszyńskiego 7

 

w II niedzielę miesiąca o godz. 12:00

62.

Nasielsk

Dom Pomocy Społecznej
ul. Kościuszki 25

 

w I piątek miesiąca o godz. 9:00

63.

Nowy Sącz

Kaplica p.w. Przemówienia Pańskiego
ul. Ducha Świętego 2

 

w I i III niedzielę miesiąca o godz. 10:00

64.

Nowy Targ

Parafia pw. św. Katarzyny
ul. Kościelna 1

 

w III niedzielę miesiąca o godz. 10:00 z przerwą wakacyjną w lipcu i sierpniu.

65.

Nysa

kaplica Zawiastowania NMP  ul.Celna

 

w III niedzielę miesiąca, godzina. 14:00

66.

Olecko

Kościół pw. NMP Królowej Polski
Pl. Wolności 18

 

Msza św. dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych w Olecku
http://www.glusi.kuria.elk.pl/msze.htm

67.

Olkusz

Parafii Św. Maksymiliana
ul. Biema 24

  w każdą niedzielę miesiąca o godz. 13:00, a w III niedzielę jest o godz. 17:30 z katechezą

68.

Olsztyn

Kaplica Jerozolimska Duszpasterstwa Niesłyszących
ul. Grunwaldzka

 

w każdą niedzielę o godz. 10:00

69.

Oława

Kościół św. Piotra Pawła
pl. Zamkowy 16

 

w III niedzielę o godzinie 14:30 z przerwą wakacyjną w lipcu i sierpniu.

70.

Opoczno

Kościół św. Bartłomieja
ul. Kościelna 2

 

w każdą niedzielę o godzinie 16:00

71.

Opole

Seminarium Duchowne
ul. Drzymały 1

 

Ogłoszenia z godziną Mszy św. dla niesłyszących pojawiają się w opolskim PZG
msza św. dwa razy w miesiącu (wg. ustaleń) godz. 15.00

72.

Ostrów Wlkp

Kościół św. Siostry Elżbietanki
ul. Gimnazjalna

 

w IV niedzielę miesiąca o godz. 15:30
- ks. Andrzej Burchardt

73.

Ostrowiec Świętokrzyski Parafia Św. Kazimierza Os. Pułanki   w  III i IV niedzielę o godz. 15.00

74.

Otwock - Śródborów

Kościół św. pw. Niepokalanego Serca Maryi
ul. Ujejskiego 2 (Kościół na rogu ulic Narutowicza i Warszawskiej)

 

w ciągu roku szkolnego w każdą niedzielę o godz. 18:00

75.

Pabianice

Kościół św. Maks. Kolbego ul. Jana Pawła II

 

w II i IV niedzielę miesiąca, godzina 15:00

 

Pcim

W zakładzie dla Głuchych

 

w każdą niedzielę o godz. 10.00

76.

Piotrków Trybunalski

Kościół Rektorski pw. MB śnieżnej
ul. Rycerska 4

 

w I i III niedzielę miesiąca, godzina 14:30

77.

Płock

Parafia Rzymsko-Katolicka św. Zygmunta przy Bazylice Katedralnej
ul. Tumska 3A

 

w każdą niedzielę o godzinie 10:00

78.

Poznań

Kościół św. Jana Jerozolimskiego za Murami
ul. świętojańska 1

 

w każdą niedzielę o godz. 15:00.
Przed Mszą św. okazja do spowiedzi. Katecheza dla dorosłych w sali parafialnej raz w miesiącu.
 Przy duszpasterstwie działa poradnictwo dotyczące problemów alkoholowych oraz odbywa się bezpośrednie przygotowanie do zawarcia sakramentu małżeństwa.
Tel/fax: 0 61 8755 603
E-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. - ks. Marek Ratajczak

79.

Pruszków

Kościół św. Kazimierza
ul.Kraszewskiego 23

 

w II niedzielę miesiąaca o godz. 15.00

80.

Przemyśl

Kaplica Dobrego Pasterza
ul. Plac Konstytucji 3 Maja 8

 

w każdą niedzielę o godz. 9.00

81.

Pszczyna

Kaplica Sióstr Boromeuszek
ul. Warowna 57a

 

w II niedzielę miesiąca o godzinie 11:00
oraz w II dzień świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

82.

Pyskowice

Kaplica sióstr Maryi Niepoklanej
ul. Poniatowskiego 11

 

w ostatnią niedzielę miesiąca o godzinie 14:00

83.

Racibórz

Kaplica św. Notburgi
ul. Plac Jagiełły 3

 

w każdą niedzielę o godzinie 11:00

84.

Radom

Duszpasterstwo Akademickie
ul. Prusa 6 (koło Katedry)

 

w każdą niedzielę o godzinie 14:30

85.

Radomsko

Kaplica św.Lamberta
ul. Narutowicza 2.
Kaplica Matki Bożej ul.Ostrobramskiej

 

w IV niedzielę miesiąca o godz. 12.00

86.

Rybnik-Chwałowice

Kaplica kościoła p.w. królowej Apostołów
ul.Wieniewskiego 7

 

w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 11:00

87.

Rzeszów

Fara parafia pw św. Wojciecha i Stanisława
Pl. Farny 5

 

w I i III niedzielę miesiąca o godz. 15:00

88.

Sandomierz

Kościół św. Józefa
pl. św. Wojciecha 2

 

- brak -

89.

Sanok

Kaplica św. Maksymiliana
ul. Zagrody 10

 

w III i IV niedzielę miesiąca o godz. 14:00

  Sieradz      
  Siedlice      
  Skarzysko Kamienna      

90.

Słupsk

Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP
ul. Romera 7a

 

w każdą III niedzielę miesiąca o godzinie 14:30
Od godziny 14:00 jest możliwość spowiedzi.

91.

Sońsk

Kaplica Ośrodka OSW dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej w Gołotczyźnie
ul. Bąkowskiej 17

 

w każdą środę o godz. 19:00
- 30 minut przed Mszą św. jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty

92.

Sosnowiec-Centrum

Kościół Sióstr Karmelitanek
ul. M. Teresy Kierocińskiej 25

 

w III niedzielę miesiąca o godz. 14:30

93.

Sosnowiec Środula Dolny kościół pw. Podwyższenia Krzyża świętego
ul.Wyspiańskiego
 

w II niedzielę miesiąca o godz. 10:00

94.

Stalowa Wola

Kościół pw. Św. Floriana
ul. Floriańska 5

 

w II i IV niedzielę miesiąca o godzinie 14:00

95.

Strzelce Opolskie

Kaplica Sióstr Elżbietanek
- brak -

 

Msze św. wcześniejszych zawiadomień: godz. 11:00

96.

Suwałki

Kaplica sióstr Terezjanek przy parafii św. Aleksandra
ul. Emilii Plater 2

 

w języku migowym odbywają się raz w miesiącu w niedzielę
w kaplicy sióstr Terezjanek pracujących przy parafii św. Aleksandra
można również wtedy skorzystać z sakramentu pokuty.
http://www.glusi.kuria.elk.pl/msze.htm

97.

Szamotuły

Kościół św. Krzyża
Franciszkańska 4

 

w II niedzielę miesiąca o godzinie 13:00
Przed Mszą św. od godz. 13:00 okazja do spowiedzi.
Po części liturgicznej, spotkanie duszpasterskie w sali parafialnej.

98.

Szczecin

Kościół św. Józefa
ul. Połabska 1

 

w każdą niedzielę o godzinie 14:30

99.

Środa Wlkp

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. 17 Września 8
 

Msza św. i okazja do spowiedzi oraz spotkanie duszpasterskie raz w miesiącu, wg wcześniejszego ogłoszenia. - ks. Janusz Małuszek

100.

Świdnica

Kościół pw. św. Andrzeja Boboli
ul. Wałbrzyska

 

w I niedzielę miesiąca o godzinie 15:30

  Świebodzin      

101.

Tarnobrzeg

Parafia p.w Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Ojcowie Dominikanie), Kaplica pw. Męki Pańskiej
ul. Kościuszki 2

 

w III niedzielę miesiąca o godz. 14.00

102.

Tarnów

Kościół św. Józefa
ul. Dwernickiego

 

Najbliższa msza i spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia: 17 grudnia godz. 11:00
Od 1 stycznia 2007 roku planowane są dwie msze w miesiącu w każdą II i IV niedzielę miesiąca godz. 11:00

103.

Tarnowskie Góry

Kaplica przy kościele ul. Opolskiej

 

w I i III niedzielę miesiąca, godz. 15:00

104.

Tczew

Kościół NMP Matki Kościoła
ul. Rokicka 1

 

w I niedzielę miesiąca o godz. 14:00

105.

Tomaszów Lubelski

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa
ul. Lwowska 52

 

w III niedzielę miesiąca o godzinie 14:30

106.

Tomaszów Mazowiecki

Parafia św. Antoniego ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 2

 

w II i IV niedzielę, godzina 10:00

107.

Toruń

Centrum Dialogu Społecznego
ul. Łazienna 22

 

Dwa razy w miesiącu odbywają się spotkania osób niesłyszących połączone z Mszą św.

108.

Tychy

Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela
ul. Kopernika 5

 

w IV niedzielę miesiąca o godz. 13:00

109.

Wałbrzych

Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy
ul. Asnyka - Nowe Miasto

 

w III niedzielę miesiąca o godz. 15:30
ks. Markiewicz Kazimierz

110.

Warszawa-Centrum

Parafia św. Aleksandra
Plac Trzech Krzyży, podziemny kościół

 

w każdą niedzielę o godzinie 10:00
Przed Mszą św. okazja do spowiedzi.

111.

Warszawa-Młociny Kościół Matki Bożej Królowej Pokoju
ul. Dzierżoniowska 7
 

w II niedzielę miesiąca o godz. 15:00

112.

Wejherowo

Kościół św. Leona - Konwikt
ul. 3 Maja 19

 

w każdą niedzielę, godzina 10:30

113.

Wieluń

Kaplica Sióstr Antoninek
ul. Szkolna 4

 

w II niedzielę miesiąca, II dzień Bożego Narodzenia i Wielkanocy o godz. 12.00

114.

Włocławek

Duszpasterstwo Niesłyszących przy Parafii Najświętszego Serca Jezusowego-Księża Orioniści
ul.Ostrowska

  w II  i  IV niedzielę, godzina15:00 do dolnego kościoła, które są odprawiane o godz. 15:00
- (spowiedż, Msza św. przed Bożym Narodzeniem i opłatek)

115.

Wodzisław Śląski

Kościół pw. Wniebowzięcia NMP
ul. Kościelna 1

 

w I niedzielę miesiąca o godz. 14:00

116.

Wrocław

Parafia pw. NMP na Piasku, kaplica dla niesłyszących w kościele na Piasku Ostrów Tumski
ul. Sw. Jadwigii

 

w każdą niedzielę, godzina 9:30,11:00, (w okresie adwentu i Bożego Narodzenia - do 2 lutego) o godz. 9,10.15  i 11.30.

117.

Wschowa

Kościół Trójcy Przenajświętszej
Plac Kosynierów

 

jeden raz w miesiącu o godz. 17.00

118.

Zabrze

Dom Parafialny przy kościele św. Anny
ul. 3-Maja 18

 

w pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 10:00

119.

Zabrze

Kaplica przy kościele św. Kamila
ul. Dubiela 10

 

w trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 16:00

120.

Zakopane

Parafia rzymsko-katolicka pw. św. najświętszej rodziny
ul.Jana Pawła II 4

 

w I niedzielę miesiąca o godz. 11:00 z przerwą wakacyjną w lipcu i sierpniu.

121.

Zamość

- brak -

 

- brak -

122.

Zawiercie

Salka katechetyczna przy parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego
ul. św. Brata Alberta 29

 

w II niedzielę miesiąca, II dzień świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy o godz. 9.30

123.

Ząbkowice Śląskie

Kościół św. Jadwigi
ul. Chrobrego

 

- brak -

124.

Zielona Góra

kościół św. Jadwigi 
ul. Mickiewicza 14

 

jeden raz w miesiącu w terminie po ogłoszeniu

125.

Zduńska Wola

Kaplica Trójcy świętej
ul. Łaska 88

 

w każdą niedzielę o godzinie 12:30

126.

Żary

Kościół pw. Matki Bożej Różańcowej
pl. Inwalidów

 

w każdą niedzielę o godz. 13:30

127.

Żory

Kaplica Sióstr Boromeuszek
ul. Rybnicka 7

 

w II niedzielę miesiąca o godz. 11:00

 128.  Żywiec Parafia św. Florienna
ul.Browarna 3
   

                                                      

.......                              
                      

............................................